Proste zęby

Nic w takiej skali nie niszczy wizerunku osobnika jak brzydki wyszczerz. Bardzo częstym czynnikiem nieprzyjemnego uśmiechu są zniszczone zęby. Aparaty stałe poprawiają nieodpowiedni układ jamy ustnej. Należy napomknąć także, iż ładny uśmiech to nie tylko wartość naoczna osobnika, to również nasze zdrowie. Mając proste zęby prościej nam o nie zadbać.

Dorośli mogą założyć aparat stały bez względu na liczbę lat. W przypadku maluchów jest to troszkę bardziej powikłane. Dentystyka dla maluchów to przełamanie paru barier. Jeżeli już opiekunowie przyuważą błędy w zębach pociechy, to już w wieku 2 lat dziecko powinno odwiedzić klinikę ortodentyczną. Bywa to nadal czas, w momencie kiedy maluch ma zęby mleczne. Objawami, które potrafią mówić o niezbędności wizyty pociechy u ortodonty są: cały czas otwarta buzia, nierównomierne rysy twarzy, skaza mowy, wszelakiego rodzaju  dolegliwości języka, branie powietrza buzią, nieprawidłowe uszeregowanie zębów, zbyt wycofana lub wysunięta brudka.

Niezaprzeczalnie warto dbać o ładne uzębienie swoich maluchów już w najwcześniejszych latach. Niedopatrzone zdrowie zębów w przyszłości skutkuje długotrwałym leczeniem. Postarajmy się także wtajemniczyć malucha w rutynę troszczenia się o zęby. Spruchniałe w większości wypadków gorszą nasz image. Wpadamy w uprzedzenia, wstydzimy się naszego uzębienia. Oczywiście nie ma co poszukiwać pieniędzy na własnym zdrowiu. Równe zdrowe zęby to podstawa, która dla każdego powinna być priorytetem. Obecna technika może cieszyć się wieloma innowacyjnymi technologiami kurowania dentystycznego. Nie ma na co czekać. Dbaj o własne zęby.

Zobacz: proste zęby chorzów